Oferta
Sprawdź jak możemy Ci pomóc
Scroll Down
Rozwiń menu

Rozwód Gdańsk

Trwały oraz zupełny rozkład pożycia małżeńskiego to jedna z podstawowych przesłanek rozwodu. Zanim jednak sprawa rozwodowa trafi do sądu, warto skorzystać z fachowej pomocy prawnej, jaką oferuje kancelaria Legal Salutaris, działająca na terenie Gdańska oraz całego Trójmiasta. Nasi doświadczeni prawnicy przygotują wszelkie niezbędne pisma procesowe, a także dołożą starań, aby zadbać o interesy Klienta przed sądem.

 

Z doświadczenia wiemy, że rozwody należą do postępowań budzących wiele emocji. Cały proces może trwać od kilku miesięcy do nawet kilku lat, a jego rezultaty są uzależnione od wielu różnych czynników. Zgodnie z artykułem 56 KRiO (Kodeksu Rodzinnego i Opiekuńczego) rozwód może zostać orzeczony w sytuacji, kiedy pomiędzy małżonkami dojdzie do całkowitego rozpadu pożycia małżeńskiego. Trzeba jednak pamiętać, że zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi istnieją negatywne przesłanki rozwodowe. Sąd może nie orzec rozwodu, kiedy wystąpi przynajmniej jedna z nich. Chodzi o:

 

 

Nie da się ukryć, że sprawy rozwodowe cechują się znaczną dynamiką, a niejednokrotnie także przyjmują nieoczekiwany obrót. Dlatego tak ważna jest pomoc doświadczonego prawnika, który będzie czuwał nad poprawnym przebiegiem całego postępowania. Prawnicy z kancelarii Legal Salutaris w Gdańsku działają z wyczuciem, zaangażowaniem i pełnym profesjonalizmem, zawsze szczegółowo zaznajamiając się z faktycznym stanem stosunków pomiędzy małżonkami oraz ich dziećmi. Wiemy, że każda sprawa o rozwód jest inna i wymaga indywidualnego podejścia. Dlatego poza bogatą wiedzą z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego, każdy z naszych prawników może poszczycić się dobrym przygotowaniem, zdolnością przewidywania rozwoju wydarzeń w trakcie procesu, a także umiejętnością podejmowania odpowiednich działań, prowadzących do osiągnięcia satysfakcjonującego wyniku.

 

Masz pytania? Zadzwoń 510 217 792

 

Prowadzenie spraw o rozwód – zakres działań

W świetle prawa rozwód to nic innego jak formalne rozwiązanie zawartego związku małżeńskiego, które może zostać orzeczone wyłącznie przez sąd. Celem pomocy niesionej przez prawników z kancelarii Legal Salutaris, działającej na obszarze Gdańska, jest uzyskanie orzeczenia o zakończeniu małżeństwa w jak najkrótszym czasie.

 

W ramach prowadzonych spraw Klientów nasza kancelaria zapewnia:

  • przygotowanie pozwu rozwodowego
  • udział w negocjacjach na każdym etapie złożonego pozwu o rozwód dotyczących między innymi podziału majątku, ustalenia miejsca pobytu, oraz władzy rodzicielskiej, alimentów, kontaktów z małoletnim dzieckiem itp.,
  • składanie wszystkich niezbędnych pism procesowych w sądzie, mających za zadanie zabezpieczenie interesów Klienta,
  • reprezentowanie Klienta przed sądami wszystkich instancji,
  • prowadzenie negocjacji mających na celu jak najszybsze i najkorzystniejsze zakończenie sprawy,
  • reprezentacja w przeprowadzeniu rozwodu, kiedy jeden ze współmałżonków jest obcokrajowcem,
  • udzielanie pomocy prawnej w ubieganiu się o alimenty na dzieci lub małżonka,
  • pozostawanie w stałym kontakcie telefonicznym z Klientem w celu przekazywania mu na bieżąco wszelkich informacji, dotyczących aktualnego stanu sprawy,
  • czuwanie nad uzyskaniem klauzuli wykonalności orzeczenia o zakończeniu małżeństwa, która jest ostatnim etapem postępowań w sprawach o rozwody.

 

Kancelaria Legal Salutaris prowadzi sprawy rozwodowe zarówno osób, mieszkających na terenie Trójmiasta, jak i okolic. Jeżeli potrzebują Państwo fachowej pomocy prawnika w formalnym rozwiązaniu małżeństwa, serdecznie zachęcamy do umówienia spotkania w siedzibie naszej kancelarii.

Rozwód Gdańsk - oznaczone dłonie pary

Adres:

Ul. Abrahama 1 A , lokal 3.11

II piętro

80-307 Gdańsk

Dane kontaktowe:

tel.: +48 516 973 576, +48 510 217 792

biuro@legalsalutaris.pl