Oferta
Sprawdź jak możemy Ci pomóc
Scroll Down
Rozwiń menu

Kancelaria frankowa - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Skuteczna pomoc w sporach z bankiem w zakresie spraw frankowych 

 

Jeśli poszukujesz kompleksowego i profesjonalnego wsparcia w Twojej sprawie dotyczącej zobowiązania indeksowanego albo denominowanego w szwajcarskiej walucie, możesz ją uzyskać w kancelarii prawnej Legal Salutaris.

 

  • Wiemy, jak analizować umowy frankowe, jakie instrumenty prawne wykorzystać i jak w Twoim imieniu posługiwać się obowiązującymi przepisami.

 

W korzyści wynikające z kredytów frankowych uwierzyło ponad pół miliona Polaków. W ostatnich latach, kursy waluty CHF znacznie wzrosły w stosunku do PLN, zatem konsumenci muszą spłacać znacznie wyższe raty niż na początku. Wiele osób mierzy się z sytuacją, w której wartość kredytu frankowego przewyższa wartość hipoteki i są winni bankowi więcej, niż wynosiła pożyczona kwota. Jeśli należysz do tej grupy, to trafiłeś w dobre ręce.

 

Świadczymy pomoc Frankowiczom na terenie Trójmiasta. Reprezentujemy naszych klientów w sporach z bankami i zdobyliśmy wiele orzeczeń potwierdzających wadliwość umów w CHF.

 

Masz pytania? Zadzwoń  798 322 262

 

 

Skończ spłacać wysokie raty kredytu 

 

  • Zajmujemy się analizą umów kredytowych we frankach szwajcarskich. Skutecznie prowadzimy do usunięcia niezgodnych z prawem klauzul abuzywnych w kredytach indeksowanych, bądź denominowanych i dochodzimy do stwierdzenia nieważności umowy frankowej, występując o zwrot nadpłaconych rat kapitałowo - odsetkowych.

 

Kredyt walutowy charakteryzuje zawieranie umowy kredytowej z bankiem w innej walucie, niż krajowa, zatem konsument liczy na niższe oprocentowanie. Niestety jest to ryzyko związane ze wzrostem należnej kwoty poprzez deprecjację krajowej, bądź aprecjację zagranicznej waluty. Właśnie takie rozwiązanie kredytowe proponowały banki do 2008 roku, przed kryzysem finansowym. Wiele osób się na nie zdecydowało, często zapominając o ewentualności znacznej obniżki kursu polskiej złotówki w stosunku do szwajcarskiej waluty w bliższej lub dalszej przyszłości.

 

 

W takiej sytuacji można starać się o odfrankowienie kredytu. Kancelaria frankowa z Gdańska – Legal Salutaris – wie, jak postępować w takich przypadkach.

 

 

W imieniu Klientów zajmujemy się wszystkimi procedurami i pomagamy w prawidłowym oraz zgodnym z obowiązującymi przepisami poprowadzeniu sprawy, której celem jest stwierdzenie nieważności umowy frankowej.

 

Masz pytania? Zadzwoń 798 322 262

 

 

Prawnik sprawy frankowe

 

  • Kredyt indeksowany jest wyrażany w złotówkach i taka też jest jego wartość zobowiązania. Natomiast kredytobiorca spłaca ratę kredytu w walucie obcej, która przeliczana jest przed terminem zapłaty. Niesie to za sobą ryzyko wzrostu kursu waluty obcej, co wiąże się ze spłatą wyższej kwoty. Taki kredyt opłacalny jest jedynie w przypadku założenia, że cena obecnej waluty będzie spadać, a kredytobiorca nie ma pewności jaka będzie ostateczna wysokość kredytu.
  • Kredyt denominowany jest przeliczany na walutę obcą, natomiast wypłata następuje w walucie krajowej. Niestety wadą tego rozwiązania jest spadek wartości złotówki, przez co kredytobiorca otrzyma niższą kwotę niż zakładał.

 

Finalnie kredytobiorca jest w niekorzystnej sytuacji, ponieważ w przypadku obydwu kredytów, nie ma możliwości określić ile wyniesie go każda kolejna rata.

 

Jest to często podstawą do wniesienia sprawy, ponieważ frankowicz nie był świadomy, jak duże konsekwencje będą wynikały z wahań kursów walut. W związku z tym może się starać o unieważnienie kredytu frankowego.

 

  • Proponujemy fachowe wsparcie na każdym etapie sprawy, począwszy od analizy i rozpoznania sytuacji, poprzez zbieranie dokumentacji i prowadzenie korespondencji z bankiem, skończywszy na reprezentacji w sądzie.

 

W pierwszym etapie nasza kancelaria frankowa pozyskuje komplet dokumentów kredytowych od klienta, by móc ustalić zasadność umowy i ustalenie, czy umowa podlega unieważnieniu lub „odfrankowieniu”.

 

Masz pytania? Zadzwoń 798 322 262

 

 

Wsparamy klientów w zakresie spraw frankowych od kilkunastu lat 

 

  • Unieważnienie kredytu frankowego oznacza, że taka umowa nigdy nie istniała od momentu jej zawarcia.
  • Skutkiem tego Frankowicz zwraca dokładnie taka sumę, jaką otrzymał od banku w momencie podpisania umowy, zatem bez odsetek i prowizji.
  • Finalnie każda ze stron zobowiązuje się do zwrotu uzyskanych świadczeń.

 

Odfrankowienie kredytu określa wyeliminowanie klauzuli waloryzacyjnej z umowy. W praktyce oznacza, że umowa jest traktowana jak kredyt hipoteczny wyrażony w walucie krajowej. Kredyt oprocentowany jest jak zaciągnięty w walucie franka szwajcarskiego, jednak dalsza spłata rat obowiązuje w złotówkach.

 

Jest wiele możliwości i rozwiązań dla klientów kredytów frankowych, jednak każdy traktujemy indywidualnie i jednostkowo. Wspomożemy Cię na każdym etapie postępowania.

 

Mamy duże doświadczenie w tym zakresie. Udało się nam przeprowadzić dziesiątki bardzo różnych spraw frankowych dla naszych Klientów. 

 

Masz pytania? Zadzwoń 798 322 262

 

 

Prowadzimy sprawy frankowe w całej Polsce

 

Precyzyjnie przeanalizujemy Twoją umowę kredytu frankowego, wytoczymy sprawę przeciwko bankowi i poprowadzimy Cię bezpiecznie przez cały proces sądowy.

 

Pełne zaangażowanie, skutecznie działanie oraz indywidualne podejście do każdej sprawy to podstawowe zasady, jakimi kieruje się kancelaria Legal Salutaris. 

 

Najwyższa jakość i dbanie o spokój naszych Klientów to dla nas podstawa współpracy. 

 

 

Zaufaj nam! O kredytach frankowych wiemy wszystko.

 

 

Możesz skontaktować sie z Nami 7 dni w tygodniu, także w weekendy. Problemy z zakresu prawa rodzinnego nie zważają na dzień czy godzinę.

 

Jesteśmy dostępni pod telefonem od 07:00 do 22:00 każdego dnia. 

 

Krzysztof Rusinowicz

Prezes Zarządu

 

tel. 510 217 792

kredyt frankowy

Adres:

Ul. Abrahama 1 A , lokal 3.11

II piętro

80-307 Gdańsk

Dane kontaktowe:

tel.: +48 516 973 576, +48 510 217 792

biuro@legalsalutaris.pl