Porady eksperta

Bądź na bieżąco
Scroll Down
Rozwiń menu

Alimentacyjne zabezpieczenie dzieci po rozwodzie

Sądowe orzeczenie rozwiązania małżeństwa przez rozwód to tylko część wyroku. Pozostaje jeszcze kwestia władzy rodzicielskiej, alimentów, a także ustalenia dotyczące kontaktów i sprawowania opieki nad dziećmi.

 

Jednak sądowe rozstrzygnięcia i regulacje podlegają modyfikacji w miarę zmian sytuacji życiowej rodziny. Na pytania i wątpliwości naszej czytelniczki odpowiada Magdalena Augustyniak – prawnik z Legal Salutaris.

 

„Mam na imię Agnieszka, mam 38 lat i jestem rozwiedziona. Zwracam się do Państwa z prośbą o odpowiedź na nurtujące mnie pytania. W maju 2008 zakończyliśmy wraz z mężem związek małżeński. Dzieci zostały przy mnie, mąż płaci regularnie alimenty zasądzone przez sąd, opiekę nad dziećmi sprawujemy wspólnie. Kilka miesięcy temu były mąż ponownie wstąpił w związek małżeński. I tu pojawia się pytanie: czy w momencie gdy pojawi się dziecko w nowym związku małżeńskim byłego męża może on wystąpić o zmniejszenie kwoty alimentów? Ponadto zastanawiam się jak wygląda sprawa dziedziczenia, tzn. co przysługuje moim dzieciom po ojcu w przypadku jego śmierci, biorąc pod uwagę to, że jest już w innym związku małżeńskim?”

 

Czytaj więcej na: http://dziecko.trojmiasto.pl/Alimentacyjne-zabezpieczenie-dzieci-po-rozwodzie-n53633.html

Wstecz
hammer-620011_640
Zobacz również

Adres:

Ul. Abrahama 1 A , lokal 3.11

II piętro

80-307 Gdańsk

Dane kontaktowe:

tel.: +48 516 973 576, +48 510 217 792

biuro@legalsalutaris.pl