previous arrow
next arrow
"W sprawach rodzinnych jesteśmy przy TOBIE"
Shadow
Slider

Alimentacyjne zabezpieczenie dzieci po rozwodzie

Sądowe orzeczenie rozwiązania małżeństwa przez rozwód to tylko część wyroku. Pozostaje jeszcze kwestia władzy rodzicielskiej, alimentów, a także ustalenia dotyczące kontaktów i sprawowania opieki nad dziećmi.

Jednak sądowe rozstrzygnięcia i regulacje podlegają modyfikacji w miarę zmian sytuacji życiowej rodziny. Na pytania i wątpliwości naszej czytelniczki odpowiada Magdalena Augustyniak – adwokat z Legal Salutaris.

„Mam na imię Agnieszka, mam 38 lat i jestem rozwiedziona. Zwracam się do Państwa z prośbą o odpowiedź na nurtujące mnie pytania. W maju 2008 zakończyliśmy wraz z mężem związek małżeński. Dzieci zostały przy mnie, mąż płaci regularnie alimenty zasądzone przez sąd, opiekę nad dziećmi sprawujemy wspólnie. Kilka miesięcy temu były mąż ponownie wstąpił w związek małżeński. I tu pojawia się pytanie: czy w momencie gdy pojawi się dziecko w nowym związku małżeńskim byłego męża może on wystąpić o zmniejszenie kwoty alimentów? Ponadto zastanawiam się jak wygląda sprawa dziedziczenia, tzn. co przysługuje moim dzieciom po ojcu w przypadku jego śmierci, biorąc pod uwagę to, że jest już w innym związku małżeńskim?”

Czytaj więcej na:
http://dziecko.trojmiasto.pl/Alimentacyjne-zabezpieczenie-dzieci-po-rozwodzie-n53633.html